האם בכלל כדאי לך להיות מנהל

 

מה  זאת הצלחה בעבודה? מה נחשב ל"קידום" ? האם אהיה מהנדס בעל שם? האם אהיה רופא מוצלח ומוכר? האם אהיה איש מקצוע מצליח ומפורסם בתחומו? או, אולי אהיה מנהל בכיר? אסע ברכב מפואר, אשב במשרד גדול יותר וכמובן ארוויח המון כסף.

התמקצעות בתחום המקצועי או בתחום הניהולי – דילמה המעסיקה לא מעט עובדים מוכשרים. מהי הקריירה הנכונה לי?

לעיתים קרובות  אני פוגש במסגרת תכניות פיתוח מנהלים  או בתהליך של  COACHING   – מהנדסים מצוינים או אנשי מקצוע אחרים אשר מצאו עצמם מתחילים להתקדם במסלול הניהולי.
בדרך כלל הם היו מהמצטיינים בתחומם המקצועי. כל כך מצטיינים, עד שהממונים שלהם הציעו להם קידום – להיות מנהלים .

כאשר הם נכנסים למסלול הניהולי – מתחילות להישאל שאלות רציניות:
" אני כל כך אוהבת ומצליחה כמהנדסת פיתוח – לא בטוחה שלנהל עובדים זה מה שאני רוצה אבל, הציעו לי וזה מחמיא וגם המשכורת משתפרת  מי יכול לסרב להצעה כזאת? "

" תמיד התעניינתי בתחומים המקצועיים בהם אני עוסק. אני טוב בזה. יצאתי כבר לשני כנסים. אחד בארץ ואחד בחו"ל. בשנה האחרונה אני משמש ראש צוות. אני מנהל את החברים שלי. זה יוצר אצלי הרבה בעיות. הרבה מתחים. לא בטוח שזה כדאי אבל, ישנם פיתויים... "

בעבר פגשתי מנהל בית חולים אשר שימש גם כמנהל מחלקה. פרופסור ידוע. הפרופסור היה מנהל מוצלח אבל לא רצה להיפרד מהעיסוק המקצועי שלו בתחום הרפואה.  הפיתרון שמצא – להיות בתפקיד מנהל בית החולים כ 4 ימים בשבוע ולהיות מנהל מחלקה כ יומיים בשבוע.  עד מהרה, מצא עצמו הפרופסור הידוע משלם מחירים אישיים ומקצועיים ומתקשה הן בניהול בית החולים והן בניהול המחלקה. אי אפשר לנהל מחלקה בבית חולים בחלקי מישרה וכן גם לא ניתן לנהל בית חולים ללא הקצאת כל הזמן לכך.

אז לאיזה כיוון לפנות? ימין או שמאל? להמשיך במסלול המקצועי או להתמקצע בניהול?

בואו נסכים כי ניהול הוא מקצוע. מקצוע שיש בו חוקים וכללים. מקצוע תובעני ואתגרי. מקצוע המציב למי שמבצע אותו מדדי הצלחה מגוונים ורציניים.  להצליח בניהול דורש השקעה עצומה והתמסרות למקצוע, לא פחות מאשר למקצועות טכנולוגיים או רפואיים או פיננסיים או אחרים.

מי שמנסה לאחוז את החבל בשני קצותיו, עלול למצוא עצמו ניכשל גם בתחום המקצועי וגם בתחום הניהולי. אם לא בחרת באחד מהכיוונים – ימין או שמאל, סופך שתיפול.

ככל שמנהל מתקדם בתפקידי ניהול, עליו להיפרד מהעיסוק בתחומו המקצועי.  רצוי  שניהול זוטר  ישלב את הנושאים המקצועיים והניהוליים, אך כמנהל זוטר עליך להבין כי הארגון מודד אותך על ההצלחות הניהוליות ולכן עליך להפנות משאבים משמעותיים להצלחה בניהול.

מנהל בכיר, חייב לראות את התחום המקצועי כתחום המאפשר לו להבין את הקשיים , להבין את הבעיות, לשאול את השאלות הנכונות, והחשוב מכל – להחליט את ההחלטות הנכונות המבוססות על ההבנה שיש לו בתחומו המקצועי, אבל, אבוי לו לאותו מנהל בכיר  אשר לא יותר על העיסוק הממוקד בתחומו המקצועי.
מנהל המעוניין להצליח חייב להבין שעל ראשו כובע של מנהל ולא של הנושא המקצועי ממנו הגיע. שילוב של שניהם עלול להסתיים בכישלון של שניהם.

THE TOP 5

1. תחומי הכישרון שלך – הכר את תחומי העוצמה שלך והערך את כישוריך להצליח בניהול.

2. ויתורים – היה מוכן לוותר – להיפרד מרב מעיסוקיך  המקצועיים.

3. התמקצע בתחום הניהול. פנה לניהול את המשאבים הנחוצים לשפר את סיכוייך להצליח.

4. פרק זמן לבדיקה עצמית – תן לעצמך זמן לבדוק את הבחירה שלך. אל תחשוש להודות בטעותאם בחרת במסלול הלא נכון ולחזור למסלול המקצועי – שם הצלחת ושם נהנית.

5. הרחבה – לאחר שהוכחת לעצמך כי אתה בכיוון הנכון, הרחב את תחומי ההשפעה ואת התחומי אשר יסייעו לך להצליח

אולי אתר,

פורסם בגלובס  פברואר - 2008